Καλώς ήρθατε στο VivlioFagoi.gr !

Για οποιοδήποτε πρόβλημα/απορία ή πρόταση επικοινωνήστε μαζί μας στο VivlioFagoi@hotmail.gr

Καλή διαμονή!


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Καλώς ήρθατε στο VivlioFagoi.gr !

Για οποιοδήποτε πρόβλημα/απορία ή πρόταση επικοινωνήστε μαζί μας στο VivlioFagoi@hotmail.gr

Καλή διαμονή!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

+7
avaris
Voula
Vasilis
Nhrhida
Μυρτώ
Avtwvia
Loukoumas
11 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Loukoumas Τρι Απρ 17, 2012 11:27 pm

Εδώ και 2 μέρες ξεκίνησα να διαβάζω το βιβλίο "Οι Αθάνατοι: Αιώνια δική σου" της Νόελ Άλισον.
Βιβλίο φαντασίας μιας και μιλάει για Αθάνατους.. Προσωπικά το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον προς το παρόν μιας και είμαι fan των βιβλίων φαντασίας και ότι έχει να κάνει με Vampires, Αθάνατους και τα σχετικά! Smile
Σίγουρα θα αρέσει σε όσους υπήρξαν θαυμαστές του Twilight Saga! Very Happy

Eσείς ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?
Loukoumas
Loukoumas
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Τόπος : N. Σμύρνη
Θηλυκό

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Πεμ Απρ 19, 2012 5:39 am

Eδω και 3 μερες διαβαζω το "Δρακο στο Χιονι" της Καιτης Οικονόμου.
Συμπαθητικο βιβλίο για να περασεις ήρεμα 2-3 ώρες της ημέρας, εχω περάσει το μισό του βιβλίου και απο οτι κατάλαβα δεν έχει μπει ακομα στο ζουμί του βιβλίου.. Φοβάμαι οτι το τέλος θα ειναι απο love story και θα τελειωσει άδοξα.. xmf
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Loukoumas Κυρ Απρ 22, 2012 8:44 am

Loukoumas έγραψε:Εδώ και 2 μέρες ξεκίνησα να διαβάζω το βιβλίο "Οι Αθάνατοι: Αιώνια δική σου" της Νόελ Άλισον.
Βιβλίο φαντασίας μιας και μιλάει για Αθάνατους.. Προσωπικά το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον προς το παρόν μιας και είμαι fan των βιβλίων φαντασίας και ότι έχει να κάνει με Vampires, Αθάνατους και τα σχετικά! Smile
Σίγουρα θα αρέσει σε όσους υπήρξαν θαυμαστές του Twilight Saga! Very Happy

Eσείς ποιό βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

To τελείωσα και ανυπομονώ να πάρω και το επόμενο! book
Loukoumas
Loukoumas
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Τόπος : N. Σμύρνη
Θηλυκό

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Μυρτώ Κυρ Απρ 22, 2012 10:57 am

Είμαι η Μυρτώ και είναι η πρώτη μου επίσκεψη , μόλις γράφτηκα σαν μέλος. Very Happy
Με μια πρώτη ματιά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον το φόρουμ...σίγουρα θα το επισκέπτομαι συχνά. Very Happy
Αυτήν την περίοδο διαβάζω (το ξεκίνησα δηλαδή) το νέο βιβλίο της Victoria Hislop "Το Νήμα" Very Happy
Είναι η ιστορία δυο ανθρώπων με φόντο την ιστορία της Θεσσαλονίκης και της Ελλάδας γενικότερα.Έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στα ιστορικά μυθιστορήματα. Very Happy
Όταν το τελειώσω θα σας πω εντυπώσεις. Very Happy
Μυρτώ
Μυρτώ
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Nhrhida Δευ Απρ 23, 2012 1:50 pm

Αυτόν τον καιρό έχω πάρει με τη σειρά βιβλία του Dean Koontz. Συγγραφέας ιστοριών τρόμου, φαντασίας, επιστημονικής φαντασίας κλπ. Ποοοολύ καλός! Και απόψε λέω να ξεκινήσω το " Άσωτος Γιος" που είναι το πρώτο από την τριλογία του συγγραφέα "Φρανκενστάιν".
Nhrhida
Nhrhida
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Απρ 23, 2012 2:10 pm

Περιμένουμε κριτική από τα βιβλία που έχεις ήδη διαβάσει στην ενότητα που αντιστοιχεί Wink
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Nhrhida Δευ Απρ 23, 2012 3:06 pm

Αμεεεε! Σίγα σιγά αφού τα ξεμπλέξω λίγο μέσα μου γιατί τα πήρα σερί μην τα κάνω αχταρμά!
Nhrhida
Nhrhida
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Απρ 23, 2012 3:08 pm

Ωραία περιμένουμε με ανυπομονησία Smile
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Loukoumas Δευ Απρ 23, 2012 10:39 pm

Ξεκίνησα το "Αυτό" του Stephen King! Very Happy
Loukoumas
Loukoumas
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Τόπος : N. Σμύρνη
Θηλυκό

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Vasilis Τρι Απρ 24, 2012 11:40 pm

Εδώ και 2 ημέρες ξεκίνησα το "Πώς Φτάσαμε στη Δικτατορία του 67". Ένα εκπληκτικό ιστορικό βιβλίο ντουκουμέντο της Λένας Δουκίδου το οποίο στηρίζεται σε πολύτιμο αρχειακό υλικό.

Για πρώτη φορά σήμερα το υλικό αυτό το οποίο συγκέντρωσε τότε η συγγραφέας εμφανίζεται σε μορφή βιβλίου. Δίκη πρωταίτιων, Κομμουνιστικός κίνδυνος, μυστικό πρωτόκολλο κλπ.

Ευχαριστούμε το «Βήμα της κυριακής» για την διάθεση του.

Vasilis
Vasilis
Root Administrator
Root Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 18
Τόπος : Athens, Greece
Άντρας

http://www.vivliofagoi.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Απρ 30, 2012 6:34 am

Διάβασα και τελείωσα μέσα σε 2 μέρες το "Δέκα ετών διαζευγμένη"
Πάρα πολύ ωραίο βιβλίο με πολλές αλήθειες για το τι διαδραματίζεται σχετικά με τη θέση της γυναίκας στη Μέση Ανατολή.
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Voula Δευ Ιουν 25, 2012 3:47 am

Έχω γραφτεί εδώ και καιρό αλλά μόλις σήμερα αξιώνομαι να σχολιάσω Embarassed

Αντωνία και Βασίλη, καταρχάς καλορίζικο ! Smile

Ελπίζω ότι το σχόλιο το γράφω σε σωστο post ;
Διάβασα το 'Όσο αντέχει η ψυχή' της Λένας Μαντά. Αρκετά καλό, όχι κάτι που με εντυπωσίασε όμως.

Επίσης διάβασα 'Οι τρεις υποσχέσεις' της Χρυσηίδας Δημουλίδου και θεωρώ ότι είναι από τα καλυτερά της μακράν ! Έχω την εντύπωση οτι το γραψιμό της έχει ωριμάσει πάρα πολύ. Το 'ρούφηξα' και δεν ήθελα να τελειώσει..

Voula
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Ιουν 25, 2012 4:43 pm

Αντε να μαζευόμαστε σιγά - σιγά οι βιβλιοφάγοι!! Very Happy
Βουλα αν θες γράψε ποιο βιβλίο αξίζει να διαβάσουμε στην κατηγορία που ανήκει!
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Ιουν 25, 2012 4:43 pm

Εγώ χθες ξεκίνησα το vampire academy και φαίνεται καλό.. perfect
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από avaris Δευ Ιουλ 23, 2012 11:22 am

Διαβάζω το "Limit" του Φρανκ Σέτσινγκ. είναι αυτός που έχει γράψει το "Σμήνος".
Πολλές σελίδες, λίγο αργό και κουραστικό στην αρχή αλλά όσο διαβάζεις γίνετε όλο και καλύτερο.
avaris
avaris
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Άντρας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Ιουλ 23, 2012 3:04 pm

Διαβάζω το 2ο βιβλίο του Vampire Academy το παγωμένα χείλη. Καλό το πρώτο αλλά το 2ο ακόμα καλύτερο Very Happy
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Loukoumas Δευ Αυγ 06, 2012 4:37 am

Eγώ είμαι στο πρώτο βιβλίο και είναι φανταστικό! Smile Very Happy
Loukoumas
Loukoumas
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Τόπος : N. Σμύρνη
Θηλυκό

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Αυγ 06, 2012 12:54 pm

Τελείωσα χθες το τρίτο και διάβασα και 4 κεφάλαια απο το 4ο.

Δεν υπάρχουν!!! proskynw
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty υπερρεαλισμός

Δημοσίευση από didinakiness Σαβ Αυγ 11, 2012 3:40 pm

Έχω αρχίσει και ψάχνω την ιστορία από διάφορα ρεύματα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα το "Υπερρεαλισμός για ρεαλιστές". Παρουσιάζει την ιστορία του υπερρεαλισμού (από την αρχή του ντανταϊσμού) χρησιμοποιώντας αρκετές πληροφορίες, ώστε να σε βάλει στο κλίμα αλλά όχι τόσες που θα κουράσουν το μυαλό bb ! Είναι αρκετά χιουμοριστικό, σε επιτρεπτό βαθμό, και η εικονογράφησή του (όλοι είναι σχεδιασμένοι κάπως γελοιογραφικά) κάνει το βιβλίο ακόμη πιο ενδιαφέρον!! perfect
didinakiness
didinakiness
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Ηλικία : 33
Τόπος : Ιωάννινα/ Αλεξανδρούπολη
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από foni Πεμ Ιουν 27, 2013 11:24 pm

Τελείωσα πρόσφατα όλη την σειρά του Vampire Academy.... Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους φαν της βαμπιρολογοτεχνίας- είναι απίστευτα βιβλία!!! το τέταρτο της σειράς είναι το αγαπημένο μου.... Enjoy! book Τώρα που ψάχνω κάτι καινούριο να διαβάσω, έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό? Κι όταν λέω καλό, θα ήθελα να έχει λίγη δράση, έρωτα, ανατρεπτικές καταστάσεις αλλά να βγάζει και λίγο γέλιο (γενικά έχω αδυναμία στις ιστορίες που έχουν γραφτεί σε πρώτο πρόσωπο και ο πρωταγωνιστής αυτοσαρκάζεται.... Razz)
foni
foni
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Τόπος : Αθήνα
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από Bookworm Magic Κυρ Σεπ 15, 2013 8:12 am

Δεν θα αρχίσω το fangirl rage σχετικά με το πόσο πολύ λατρεύω την συγκεκριμένη σειρά βιβλίων (αναφέρομαι, φυσικά, στο Vampire Academy) Πλέον έφτασα και την spin-off series της ίδιας σειράς (το Bloodlines) και έχω να πω μόνο ότι το romance μεταξύ της Σίδνευ και του Adrian είναι 1000 φορές καλύτερο από το...χλιαρό ζευγάρι Rose-Dimitri.

(Συγνώμη, devoted fans Sad )

Επειδή περιμένω το ''Fiery Heart'' (το τέταρτο του Bloodlines) και επειδή χρειάζομαι κάτι για να αποσπάσω τον εαυτό μου και να μην χακάρω τον υπολογιστή της αγαπημένης μου συγγραφέως προκειμένου να μάθω την συνέχεια *ανάσα*

Διαβάζω την ''Πειθώ'' της Τζέιν Ώστεν.

(Γιατί, προφανώς, μου αρέσει να βασανίζω τον εαυτό μου Razz)
Bookworm Magic
Bookworm Magic
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 32
Τόπος : No Man's Land
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από foni Παρ Σεπ 20, 2013 11:01 am

Bookworm Magic έγραψε:Δεν θα αρχίσω το fangirl rage σχετικά με το πόσο πολύ λατρεύω την συγκεκριμένη σειρά βιβλίων (αναφέρομαι, φυσικά, στο Vampire Academy) Πλέον έφτασα και την spin-off series της ίδιας σειράς (το Bloodlines) και έχω να πω μόνο ότι το romance μεταξύ της Σίδνευ και του Adrian είναι 1000 φορές καλύτερο από το...χλιαρό ζευγάρι Rose-Dimitri.

(Συγνώμη, devoted fans Sad)

Επειδή περιμένω το ''Fiery Heart'' (το τέταρτο του Bloodlines) και επειδή χρειάζομαι κάτι για να αποσπάσω τον εαυτό μου και να μην χακάρω τον υπολογιστή της αγαπημένης μου συγγραφέως προκειμένου να μάθω την συνέχεια *ανάσα*

Διαβάζω την ''Πειθώ'' της Τζέιν Ώστεν.

(Γιατί, προφανώς, μου αρέσει να βασανίζω τον εαυτό μου Razz)

η αλήθεια είναι οτι κι εγω σκεφτομουν να την ξεκινησω την spin off αλλα φοβήθηκα μηπως ξενερώσω..... θα σε εμπιστευτώ λοιπόν και θα την ξεκινήσω! κανόνισε, γτ σε σένα θα γκρινιάζω μετά!!!! ( ποτε και για κανεναν λογο δεν θα διάβαζα Ώστεν... ακόμα και αν επεφτε καταλάθος στα χέρια μου κάποιο βιβλιο της-που έχει πέσει- δεν θα δίσταζα να το παρατήσω στην άκρη..... είναι πολύ κουραστικές οι περιγραφές της ----για μένα πάντα, που είμαι ρηχός και κυνικός χαρακτήρας!!! Razz)
foni
foni
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Τόπος : Αθήνα
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό? Empty Απ: Ποιο βιβλίο διαβάζετε αυτό το καιρό?

Δημοσίευση από filam Τετ Φεβ 12, 2014 4:25 am

Είπα χρόνια μετά την ταινία να ζήσω τη δράση μέσα από το βιβλίο έτσι ξεκίνησα τον Κώδικα Da Vinci του Dan Brown. Καλό για αρχή, δυστηχώς ο χρόνος είναι πιεσμένος και δεν έχω μπορέσει να το προχωρήσω όσο ήθελα.

filam
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης