Καλώς ήρθατε στο VivlioFagoi.gr !

Για οποιοδήποτε πρόβλημα/απορία ή πρόταση επικοινωνήστε μαζί μας στο VivlioFagoi@hotmail.gr

Καλή διαμονή!


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Καλώς ήρθατε στο VivlioFagoi.gr !

Για οποιοδήποτε πρόβλημα/απορία ή πρόταση επικοινωνήστε μαζί μας στο VivlioFagoi@hotmail.gr

Καλή διαμονή!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τwilight Saga

+2
Avtwvia
Loukoumas
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Τwilight Saga

Δημοσίευση από Loukoumas Τρι Απρ 17, 2012 11:36 pm

H σειρά του Λυκόφωτος της Stephenie Meyer που έγινε παγκόσμιο Best Seller και παρέμεινε στην πρώτη θέση των Charts για πολύ καιρό. Κατέκτησε το νεανικό και όχι μόνο, αναγνωστικό κοινό καθώς κυκλοφόρησε και στην μεγάλη οθόνη.
Στην Ελλάδα το πρώτο βιβλίο κυκλοφόρησε το 2008 απο τις εκδόσεις Platypus, ενώ στις Η.Π.Α κυκλοφορούσε απο το 2005.

Η σειρά αποτελείτε απο 4 βιβλία:

Τwilight Saga 5_08 Τwilight Saga 6_08

Τwilight Saga 7_17 Τwilight Saga 8_15


Loukoumas
Loukoumas
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Τόπος : N. Σμύρνη
Θηλυκό

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Loukoumas Τετ Απρ 18, 2012 12:03 am

Προσωπικά αποτελεί την αγαπημένη μου Vampire σειρά βιβλίων.. Τα διάβασα και τα τέσσερα απνευστί!
Αγαπάω vampires και αγαπάω Edward! Embarassed
Loukoumas
Loukoumas
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 34
Ηλικία : 36
Τόπος : N. Σμύρνη
Θηλυκό

http://www.meow.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Avtwvia Τετ Απρ 18, 2012 5:13 am

Δεν νομιζω να υπάρχει γυναίκα που δεν αγαπάει τον Έντουαρντ Rolling Eyes
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Nhrhida Δευ Απρ 23, 2012 1:55 pm

Τα διάβασα και παρότι πήγαινε προς το ...άρλεκιν σε πολλά σημεία, μου άρεσαν.
Μία μεγάλη τρύπα με χάλασε μόνο. Αφού μία σταγόνα αίμα και μόνο την έβαζε σε θανάσιμο κίνδυνο...Εμμηνο ρύση δεν είχε; Πουθενά δεν αναφέρει αυτό το πρόβλημα και πως το έλυνε πχ έμενε μακριά εκείνες τις μέρες από τα βαμπιρόνια...Δηλ. πιστεύω έπρεπε να το αναφέρει δε μπορεί να το έχω σκεφτεί μόνο εγώ!
Nhrhida
Nhrhida
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Απρ 23, 2012 2:19 pm

Nhrhida έγραψε:Τα διάβασα και παρότι πήγαινε προς το ...άρλεκιν σε πολλά σημεία, μου άρεσαν.
Μία μεγάλη τρύπα με χάλασε μόνο. Αφού μία σταγόνα αίμα και μόνο την έβαζε σε θανάσιμο κίνδυνο...Εμμηνο ρύση δεν είχε; Πουθενά δεν αναφέρει αυτό το πρόβλημα και πως το έλυνε πχ έμενε μακριά εκείνες τις μέρες από τα βαμπιρόνια...Δηλ. πιστεύω έπρεπε να το αναφέρει δε μπορεί να το έχω σκεφτεί μόνο εγώ!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αυτό!! Καλή η σκέψη αλλά είχε λίγο απο παραμύθι και στα παραμύθια δεν υπάρχουν αυτα. Wink
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Nhrhida Δευ Απρ 23, 2012 3:10 pm

Ε ναι ήταν παραμύθένιο...το αστραφτερό(κυριολεκτικά!) πριγκιπόπουλο και η απλή κοπέλα.
Nhrhida
Nhrhida
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 11

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Avtwvia Δευ Απρ 23, 2012 4:08 pm

Πιο αστραφτερό δεν γίνεται Laughing Laughing
Avtwvia
Avtwvia
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 40
Τόπος : Ιλιον
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από foni Παρ Ιουν 28, 2013 12:06 am

από τα αγαπημένα μου βιβλία!!! οι ταινίες ήταν αίσχος - εκτός από την πρώτη - κατά την προσωπική μου άποψη!! Wink
foni
foni
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Τόπος : Αθήνα
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Bookworm Magic Κυρ Σεπ 15, 2013 8:33 am

Έχω διαβάσει τα βιβλία, έχω δει και τις ταινίες και ομολογώ πως δεν μου άρεσαν καθόλου Embarassed 
Bookworm Magic
Bookworm Magic
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 32
Τόπος : No Man's Land
Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τwilight Saga Empty Απ: Τwilight Saga

Δημοσίευση από Jane Κυρ Ιουλ 15, 2018 3:29 pm

Nhrhida έγραψε:Τα διάβασα και παρότι πήγαινε προς το ...άρλεκιν σε πολλά σημεία, μου άρεσαν.
Μία μεγάλη τρύπα με χάλασε μόνο. Αφού μία σταγόνα αίμα και μόνο την έβαζε σε θανάσιμο κίνδυνο...Εμμηνο ρύση δεν είχε; Πουθενά δεν αναφέρει αυτό το πρόβλημα και πως το έλυνε πχ έμενε μακριά εκείνες τις μέρες από τα βαμπιρόνια...Δηλ. πιστεύω έπρεπε να το αναφέρει δε μπορεί να το έχω σκεφτεί μόνο εγώ!

Πρώτον να πω ότι βρίσκω το λυκόφως τέλειο!

Δεύτερον για να απαντήσω στην απορία σου, το θέμα έχει τεθεί και σε συνέντευξή της Και επειδή είχα την ίδια απορία με σένα, έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Το αίμα που βγάζουμε κατά την έμμηνο ρύση δεν είναι τόσο καθαρό όσο αυτό που ρέει από μία πληγή γιατί ο οργανισμός μας βρίσκει την ευκαιρία να αποβάλει και κάποιες άχρηστες ουσίες. Έτσι δεν ήταν για τον έντουαρντ τόσο μεγάλος πειρασμός, Όσο θα ήταν αν πληγωνόταν η Μπέλα. Παρόλα αυτά δυσκολευόταν περισσότερο από ότι συνήθως να συγκρατηθεί, αλλά επειδή ήταν τζέντλεμαν δεν της είπε ποτέ τίποτα. Για τους άλλους δεν ανέφερε κάτι Γιατί η ερώτηση ήτανε μόνο για τον έντουαρντ, αλλά φαντάζομαι ότι θα έμενε μακριά από τον τζάσπερ εκείνες τις ημέρες. Τώρα οι υπόλοιποι πιστεύω ότι θα μπορούσαν να συγκρατηθουν επειδή την αγαπούσαν. Το ξέρω πως σε κάλυψα μόνο εν μέρει, εσένα και όσους έχετε αυτήν την απορία, αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω.

Jane
New Member
New Member

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Θηλυκό

http://ayla-forum.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης